SPOTKANIA Z WEGANIZMEM
Pokaz filmu „Cowspiracy”
4 października 2015 r. (niedziela), godz. 17:00, wstęp wolny
Teatr Kana, pl. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

„Spotkania z weganizmem” to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Szczecińską Inicjatywę na Rzecz Zwierząt BASTA! Jest to okazja, aby wspólnie podyskutować o wegańskim stylu życia, etyce, ekologii i zdrowiu, obejrzeć interesujące filmy, wysłuchać wykładów, podzielić się doświadczeniami z aktywistycznego frontu, skosztować wegańskich przysmaków popijając herbatę w miłym towarzystwie oraz wesprzeć działania na rzecz zwierząt i promocji weganizmu.

W ramach pierwszego powakacyjnego spotkania zapraszamy na pokaz filmu, który dotyczy bardzo ważnego aspektu ekologii, a porusza temat, o którym organizacje ekologiczne… milczą!
„Cowspiracy” to pełnometrażowa produkcja dokumentalna, która ujawnia zaplecze działalności masowych hodowli zwierząt. Przemysł mięsny, jak pokazują twórcy filmu, budzi kontrowersje nie tylko z powodów etycznych związanych z utrzymaniem przedmiotowego statusu zwierząt, ale również poprzez destruktywny wpływ hodowli przemysłowych na środowisko: masową wycinkę lasów, wzrost emisji gazów cieplarnianych większy niż ten, który generuje transport, czy też zagładę wielu gatunków zwierząt i roślin.

Październik 3, 2015